Апатинке савладале рукометашице Беочина

После шездесет минута игре, екипа ОРК Апатин успела је да савлада екипу РК Беочин 1959 код куће резултатом 27:24. У редовима домаћина, најефикаснија је била капитен Анђела Мајсторовић са девет голова, онда Данијела Латас и Вања Шашић са пет, Јелена Мачкић са четири, Ања Рајаковић са два, и једном Петра Лукић и Јасмина (Вукша) Стојисављевић. Kод гостију, Јована Милетић је била најуспешнија, и успела је да шест пута затресе мрежу, док је одмах иза ње капитен екипе Сања Јаковљевић, која је пет пута успела преварити голмана.

На полувремену је било 15:12, и гошће су показале да нису дошле да се предају, већ да се боре и да узму бодове. Део меча који је пресудио утакмицу јесте прва половина другог полувремена, где су се домаће играчице, захваљујући фантастичној одбрани, успеле одаљити на +9. Последњих шест минута, Никола Орељ и Милка Шашић су одлучили да укажу шансу млађим играчима, да осете сениорски рукомет. До краја утакмице, успеле су да сачувају вођство. Тренери екипе су задовољни издањем њихових играчица, али наравно да увек може боље. После три узастопна пораза, Грације са Дунава се враћају на победничке стазе. Тренутно су шесте на табели, у четвртак играју код куће против Обилића из Новог Kнежевца, док ће у суботу гостовати екипи Нафтагас из Елемира.