Поводом сећања на Батинску битку и страдање песника Радомира Дракулића у нацистичком логору 1944. године, те Дана примирја у Првом светском рату, Културни Центар „Лаза Костић“ и Удружење грађана „Раванградско пролеће“ организују доделу плакете Венац слободе „Радомир Дракулић“ ствараоцима и друштвеним радницима који негују родољубиву мисао.
Жири у саставу проф. др Стојан Бербер, професор Бранислав Ћурчић и Весна Шашић, драмска уметница и директорка Културног центра, одлучио је да ове године плакету понесе друштвени радник Борислав Станичков, дипломирани политиколог.
Антифашистичка трибина на којој ће се плакета уручити, одржаће се у Великој сали Културног центра „Лаза Костић“ Сомбор, 12. новембра (петак), у 19 часова.