ВФЛ: Чонољанци без шансе у Турији

Fudbal

Фудбалери Слоге убедљиво су поражени на гостовању у Турији од домаће Младости. Домаћин је повео голом Савина у 18 минуту, да би само шест минута касније нападач Јелић дуплирао предност. Трачак наде вратио је Мазињанин. Ипак, у наставку сусрета, домаћи играчи су још три пута погађали мрежу голмана Буловића и на крају заслужено славили са високих 5:1.

Упркос поразу, задржали су другу позицију на табели, али сада имају шест бодова мање у односу на „Братство 2019“, које је у окружном дербију славило у Раткову над домаћим Радничким 1918. Пригревчани су повели головима Срђана Вуковића у првом делу сусрета. Пораз је ублажио Гуглета почетком другог дела. Младост из Апатина је минимално поразила Војводину из Бачког Градишта. Гол одлуке виђен је 81. минуту када је Крунић савладао Козарског.

У следећем колу, „Слога“ дочекује суботичку Бачку 1901, а „Братство 2019“ екипу „Крила Крајине“. Ратковчани путују у Врбас, док је пред играчима апатинске Младости тешко гостовање у Бајши.