Грације славиле, Пригревчани ремизирали, рукометаши Апатина поражени

Vidanov sportski kutak
Овог викенда, рукометни клубови са територије наше општине су забележили половични скор. Наиме, Грације са Дунава су уписале два бода, Пригревчани су своје поделили, а рукометаши Апатина су остали без њих. Више о одиграним утакмицама прочитајте у наставку.
*ОРК “Апатин” 29:22 ЖРК “Петроварадин”
У оквиру 5. кола Друге рукометне лиге “Војводина”, Грације са Дунава су у хали “Раде Ратко Вејин” дочекале Петроварадин.
Наше девојке су сјајно отвориле утакмицу и након десет минута игре водиле резултатом 9:0, да би на полувреме отишле са 11 голова предности.
У 45. минуту другог дела утакмице, при резултату 26:12, Никола Орељ се одлучио да шансу пружи подмлатку нашег клуба.
Ово је било једно велико искуство за њих, а меч је завршен резултатом 29:22 (19:8).
За играча утакмице је проглашен голман наше екипе, Снежана Кораћ, која пружа сјајне партије ове сезоне. Што се тиче постигнутих погодака, најефикаснија је била Јелена Поповић (10 погодака).
Овом победом, Грације могу опет размишљати о нападу на виши ранг, а у наредном колу гостују ЖРК “Беочин 1959”.
*РК “ПИК Пригревица” 28:28 РА “Динамо”
Рукометни клуб “ПИК Пригревица” се у оквиру 5. кола Друге рукометне лиге “Војводина” на свом терену састао са РА “Динамо” Панчево.
Након лошије отвореног меча, Пригревчани преокрећу, али ипак на паузу одлазе са два гола заостатка.
Што се тиче другог дела сусрета, било је доста преокрета у резултату, а на крају су бодови подељени, јер је коначни исход меча 28:28 (13:15).
За играча утакмице је проглашен Никола Човић, капитен и голман домаћих.
У наредном колу, изабраници Милке Никшић гостују у Жабљу, екипи “ЖСК 1955”.
*РК “Уб” 30:27 РК “Апатин”
У оквиру 6. кола Супер Б рукометне лиге “Север-Центар”, РК “Апатин” је гостовао РК “Уб”.
У утакмици пред око 200 гледалаца, Уб је био бољи ривал и заслужено славио резултатом 30:27 (17:11).
Треба да се напомене и изостанак најефикаснијег играча Апатинаца прошле, као и ове сезоне, а то је Александар Пилиповић, који није био у саставу за овај меч.
Најефикаснији играч је био Милош Браун са 8 погодака.
Ово је пети пораз за наше момке, који уз то имају само једну победу и деле последње место на табели са Сивцем.
У наредном колу, изабраници Владимира Ђукића ће, пред својим навијачима, дочекати РК “Врбас Петрол”.