„Далматинац“ сигуран у Каћу

RK Dalmatinac

Одиграни су мечеви осмог кола рукометне Друге лиге „Војводина“. Екипа „Далматинца“ у суботу је гостовала у Каћу, где је одмерила снаге са другим тимом „Југовића“. Риђичанци су боље отворили меч. За само пар минута, на семафору је било 0:3. Предност су сачували до краја првог полувремена (14:16). Каћани су на старту другог дела изједначили, држали су прикључак до средине другог дела, када екипа из Риђице успева поново да се „одлепи“ на 19:22. Имали су гости и плус у финишу меча, али је домаћин успео да преполови заостатак. На крају, заслужен тријумф „Далматинца“, који је овом победом остао на другом месту са два бода мање од водеће „ПИК Пригревице“. У победничком тиму, Душан Гајин је био најзапаженији појединац са осам постигнутих голова, док је капитен Филип Граовац, утакмицу завршио са пет голова.
Пригревчани су теже него што се очекивало добили екипу „Руме“ са 28:27 (13:15). Гости су половином првог дела преузели вођство које су сачували до одмора. У наставку неизвесно. Екипе су се смењивале у вођству. Домаћин је у 42. минуту имао три гола предности (20:17). Пет минута касније стигло је поравнање. Након тога играло се гол за гол, а лидер првенства је у последњим тренуцима утакмице поготком Николе Момчиловића обезбедио победу.
Наредног викенда, гледаћемо окружни дерби у Пригревици. Водећи тим лиге угостиће другопласирани „Далматинац“. Екипа „Сомбора“ овог викенда је одмарала, док ће наредног у дербију зачеља гостовати у Каћу.