Турски председник Реџеп Тајип Ердоган изјавио је данас да очекује да Шведска предузме конкретне кораке против тероризма у складу са споразумом између те две земље, у замену за ратификацију пријема у НАТО у турском парламенту.
Он је додао да ће проследити парламенту нацрт закона о ратификацији приступања Шведске НАТО-у када на јесен поново буде почео да ради.
Говорећи након самита НАТО-а у Виљнусу, Ердоган је рекао да очекује да Шведска подржи ажурирање царинског споразума Турске са Европском унијом, као и путовања без виза за Анкару, преноси Ројтерс.
Додаје да ће Стокхолм дати мапу пута за Турску у вези са корацима које ће предузети против тероризма пре ратификације.
Говорећи о ситуацији у Украјини, Ердоган је навео да би Анкара могла бити посредник између Русије и Украјине у постизању договора о окончању рата у случају да Москва и Кијев дају такав предлог.