Маестрални Никола Јокић поново бриљирао

Денвер Нагетси су поразили Шарлот резултатом 129:104, уз феноменалну партију Николе Јокића који је играо у “првој брзини”.

За 28 минута колико је на терену провео, српски кошаркаш је направио трипл-дабл од 12 поена и по десет скокова и асистенција уз само један промашен шут из игре (6/7).

Нагетси су тако наставили феноменалну серију победа, у последњих осам утакмица су славили седам пута, само је Далас био успешан против Мелоуновог тима у последње време.

Након потпуно изједначеног старта утакмице, већ у другом кварталу се Денвер одлепио и стигао до двоцифрене разлике. Нагетси су прво полувреме завршили са разликом од 12 поена, док је меч апсолутно решен у трећем кварталу.

Само у тих 12 минута утакмице је Денвер имао 38:22 против Хорнетса који су тотално стали. Газда Џорданови пулени су прорадили у последњој деоници у којој су убацили 37 поена, али само три више од Нагетса који су укупно победили са 15 поена разлике.

Лепо је било гледати офанзивну разноврсност Денвера у овој утакмици, поред маестралног Јокића, још четворица саиграча су имала двоцифрен број поена. Највише Мајкл Портер Џуниор са 28 поена и 13 скокова, Вил Бартон 23, Џамал Мареј је додао 19, Пи Џеј Доужер 13.

Никола Јокић је други најбољи центар у НБА икада када су у питању трипл-дабл утакмице, сада их има 52 и једино је испред њега Вилт Чемберлејн са 78.

Исписао је историју Денвер Нагетса и оборио рекорд Дикембеа Мутомбоа остваривши 228. дабл-дабл.

Од српских кошаркаша је прошле ноћи на терену био и Немања Бјелица у двобоју Сакрамента и Вашингтона 119:121, али за 14 минута није успео да постигне поене уз шут из игре 0/5.