Незаустављиви Пригревчани

Голман и капитен РК ПИК Пригревица Никола Клина Човић брани у животној форми. Он је један од најзаслужнијих што су Пригревчани остварили још једну у низу победа. Овога пута Пригревчани су у утакмици 17. кола Друге лиге Север савладали Далматинац у Риђици са 32:28 (19:19). Прво полувреме је било неизвесно јер су се екипе мењала у вођству, тачније играло се гол за гол, па се на одмор отишло без предности на било чијој страни 19:19. Риђичани су у својим редовима имали неколико веома расположених појединаца које је предводио одлични Филип Граовац (11 голова) и то је главни разлог због којег су домаћи играчи успавали да одоле из кола у коло све бољим Пригревчанима.
Других 30 минута припало је изабраницима тренера Милке Никшић, који су били бољи у свим сегментима игре. На голу је бриљирао капите Човић, а игру су зналачки организовали Козловачки, Ћеран, Мандић и Петар Ђурасиновић, док је мрежу домаћина решетао Александар Ђурасиновић стрелац 13 погодака. Последња нада Далматинца угашена је у 48. минуту код резултата 26:26, након чега је Човић заустављао скоро све што је било упућено ка голу, а “немилосрдни” А. Ђурасиновић је са три поготка отклонио све евентуалне дилеме око победника.
Пригревчанима је ово 13. првенствена победа и тренутно се налазе на трећем месту на табели, а сасвим је извесно да ће учинак бити још бољи након сутрашње утакмице, када на свом паркету дочекују Младост из Вршца где не би требало да имају великих проблема. Ова утакмица је предигра за велики, вероватно и одлучујући дерби који играју за викенд против Славије у Новом Саду која је тренутни лидера на табели.