Одбојкашице наставиле победнички низ

Одбојка

Одбојкашице Волејстарса уписале су трећи везани првенствени тријумф. Оне су јуче сигурном игром савладале други тим Новог Сада максималним резултатом, по сетовима (25:14, 25:14, 26:24). Домаће играчице су на старту првог сета утакмице повеле са 8:2, а затим су сигурном игром сет успешно привеле крају, не дајући гошћама ни трачак наде да нешто могу урадити. Идентична ситуација, са истим исходом је виђена и током другог сета. Трећи и последњи сет је био најзанимљивији. Гошће су повеле са 7:3. Након краћег одмора играчице тренера Карановића су заиграле много боље и мини серијом 5:0 праве преокрет. Након тога играло се поен за поен, екипе су се смењивале у вођству. У финишу сета Кљајићевчанке су повеле 23:20 и чинило се да ће без проблема меч привести крају. При вођству 24:22 су сервирале за меч, међутим, Новосађанке се нису предавале и брзо долазе до изједначења. Ипак, уследила је сервис грешка гошћи, а потом и грешка на мрежи, те су на разлику изгубиле последњи сет. На крају заслужена победа домаћег тима који тренутно држи четврту позицију са девет бодова. Панонија је водећа са максималних 12 бодова. Омладинац је други са три бода мање и утакмицом мање, док Штранд Волеј држи трећу позицију са девет бодова. Наредног викенда Волејстарс гостује у Панчеву где ће за противника имати екипу Одбојке 013.