У центру Куле је отворен спомен парк посвећен погинулим ратницима са простора општине Кула, у ратовима деведесетих година. Након служења помена православног, римокатоличког и гркокатоличког свештенства, уследило је полагање венаца чланова породица погинулих, многобројних удружења и чланова савета националних мањина, после чега је одата пошта минутом тишине.
Председник општине Кула, Дамјан Миљанић, изразио је задовољство свиме урађеним, како на одавању захвалности палим борцима, тако и сарадњом са удружењима ратних војних инвалида са простора општине: „Десетак година се размишљало и водиле су се дискусије како би овај простор требао да изгледа и од 2019. године се ушло у пројектовање овога, а данас је и отварање. Потресан је моменат за све који су били присутни, а камоли за родитеље који су још међу живима. Када су у питању овакви догађаји, има и ствари које нису део протокола, а можда чак ни део овога момента. Оно што је суштина јесте да ће се цео комплекс у следећим фазама уређивати и да ће бити подсетник свим људима на херојска дела наших суграђана. Подсетио бих да је општина Кула финансирала део радова и на споменику који је прошле године отворен у Липару, а такође и помажемо рад свих удружења ратних војних инвалида и удружења жандара, којима помажемо у уређењу просторија. То су све и удружења и обележја која чувају једну ратничку и херојску традицију и подсећају да су за ову државу хероји били спремни да дају живот“.
У име Владе Републике Србије венац је положио Миодраг Капор, пуковник у пензији и државни секретар у Министарству за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, и рекао да држава води рачуна, како о преживелим борцима и њиховим породицама, тако и о породицама оних који су свој живот оставили на бојном пољу: „Ја сам дошао да покажем и докажем да је држава Србија заиста променила свој однос према борцима, а поготово према онима који су дали своје животе за слободу. Тридесет година се ћутало, гурало под тепих и није се смело причати о томе, а сада то није случај. Донели смо Закон о војним меморијалима, као и Закон о борцима, а на нама је да сад њих спроводимо на најбољи могући начин. Ово што смо данас овде имали је један одличан пример како грађани, породице погинулих, борачка удружења, локална самоуправа и држава могу заједничким снагама и заједничком енергијом да створе нешто на начин како то треба да изгледа. Ово је велелепан парк, ово је одличан споменик и веома је битно да грађани општине Кула имају прилику да на једном месту виде који су то људи који су дали своје животе за њихову слободу“.