Прва Бајденова реакција на „аферу кокаин“ у Белој кући: Ослања се на Тајне службе

Bajden

Председник САД Џозеф Бајден је обавештен о истрази о открићу кокаина у Белој кући и сматра да је „невероватно важно“ да Тајна служба утврди како је та супстанца доспела тамо, изјавила је данас портпаролка Беле куће Карин Жан Пјер.

– Председник сматра да је невероватно важно да се ситуација испита до краја – рекла је Жан Пјер, преноси АП.

Ројтерс је објавио, позивајући се на неименовани извор, да је кокаин пронађен у једној рупи у улазном делу западног крила Беле куће, где посетиоци остављају електронске уређаје и друге ствари, пре него што крену у обиласке.

У време проналаска кокаина, Бајден није био у Белој кући, већ се налазио у Кемп Дејвиду са члановима своје породице током празничног викенда уочи Дана независности.

Бела супстанца је пронађена у недељу, након чега је ватрогасна служба позвана да је тестира како би се утврдило да није опасна.

На првом тесту је била позитивна на кокаин, што је потврђено и секундарном осетљивом лабораторијском анализом.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Тагови:

Најновије

error: Sadržaj je zaštićen. Copyright @ 025info.rs