Пригревчани спремни за дерби сезоне

Рукометаши ПИK Пригревице остварили су још једну у низу победа. Они су синоћ у оквиру 17. кола Друге лиге Север на свом терену савладали Младост из Вршца са 36:21 (17:10). У овој утакмици све је било решено већ након првих пола сата игре, јер су Пригревчани на одмор отишли са капиталних седам голова разлике 17:10. Уз сво поштовање гостију, у овим тренуцима ни много квалитетнији ривал не би успео да надокнади оволико велики заостатак, јер Пригревчани играју веома квалитетно и таква игра их је довела до деобе првог места на табели. Додуше имају утакмицу више од Славије из Новог Сада, али то не умањује сјајну игру и резултате које постижу ученици тренера Милке Никшић. Она је током другог полувремена на паркет изводила младе играче, по годинама још далеко од сениорске конкуренције, који су зналачки искористили сваки секунд проведен на терену па су уз веома расположеног стрелца Слободана Kозловачког постигао осам голова, из минута у минут увећавали разлику до коначних 36:21.

Ова утакмица је предигра за оно што је пред екипом из Пригревице. Наиме, предстојећег викенда они гостују у Новом Саду екипи Славије и са аспекта Милкиних пулена ово утакмица је најбитнија у целом првенству. Са евентуалном победом стиче се утисак да би се врата Прве лиге отворила, а са неуспехом морао би се чекати кикс. Ипак, мора се признати да су Новосађани фаворити у овом сусрету, јер играју на свом терену, а у првој утакмици која је одиграна у Пригревици славили су са 37:28 и ту предност су стекли у другом полувремену јер се на одмор отишло са 18:19.