Републички хидрометеоролошки завод (РХМЗ) упозорио је да ће се на Сави код Шапца водостај у наредна 24 сата кретати око границе ванредне одбране од поплава, а затим ће прећи у мање опадање.
На горњем току Западне Мораве са притокама током 23./24. јануара водостаји ће бити у порасту са могућношћу достизања упозоравајућих нивоа, објављено је на сајту РХМЗ-а.
На Ибру са притокама током 23./24. јануара водостаји ће бити у порасту и кретаће се изнад граница одбране од поплава. На Тамишу код х.с. Јаша Томић водостај ће бити у порасту до 25. јануара и кретаће се изнад границе редовне одбране од поплава. На Нери код х.с. Кусић водостај ће бити у порасту током 23./24. јануара и превазићи ће границу редовне одбране од поплава, наводи РХМЗ.
Иначе, ниво река у поплављеним подручјима у Србији опада, а ванредна ситуација и даље је на снази у Лепосавићу, Пријепољу, Сјеници, Новом Пазару, Брусу, Тутину, Куршумлији, Прокупљу и делу општине Краљево. Још се трага за мушкарцем несталим у реци Рашки.
Реке Ибар и Западна Морава, које су се излиле на неколико места на територији општине Краљево, повукле су се у своја корита. Ниво Ибра је у центру Краљева опао за шездесетак центиметара, али је у делу града и даље на снази ванредна ситуација.
Шеф градског Штаба за ванредне ситуације Града Краљева Радоица Кочовић, казао је за РТС да штаб има обавезу да анализира поплаву и да поред процене штете процени и која су то критична места.
„Нама се показало да од уласка Ибра у територију Краљева, од Прогорелице, у месним заједницама Ушће и Баре, ту где има насељених места у приобаљу Ибра. Овај ниво водостаја може да угрози домаћинства и да продре вода у стамбене објекте“, навео је Кочовић.
„Дигли смо све снаге које смо имали на располагању, јавна предузећа, реаговали смо максимално. Чак су наши радници помагали са пуњењем џакова који су опремани и према Новом Пазару и Брусу и другим местима“, рекао је Кочовић.