Сомборски одбојкаши славили над екипом из Бачке Паланке

Odbojkaska lopa

Екипа Сомбора угостила је и савладала трећепласирану Бачку Паланку са 3:1 (25:15, 20:25, 25:20, 25:18). Домаћи су боље отворили меч и веома сигурно први сет решили убедљиво у своју корист. Гости су узвратили у наредном. Последња два сета припала су Сомборцима који су добрим сервисима, сигурном игром у пољу и одличним блоком успешно меч привели крају.

Деветом првенственом победом су се учврстили на четвртом месту са 27 бодова.

У наредном колу очекује их нови дерби са другопласираним Новим Садом. Ова утакмица на програму је у недељу, од 16 часова. У истом рангу, али у женској конкуренцији, победу је остварила и екипа ЦСВ-а која је максималним резултатом (25:14, 25:12, 25:11) поразила Суботицу. Сомборке су четврти тим лиге са 27 бодова. У суботу од 12 часова очекује их дуел са другим сомборским представником у овом рангу, екипом Гокс Ин-а. Меч се игра у сали Основне школе „Доситеј Обрадовић”.