Сомборци испустили победу, Далматинац славио

Риђица

Рукометаши Сомбора претрпели су нови, шести по реду пораз у првенству Другу рукометне лиге Војводине. Бољи од њих овог викенда били су рукометаши Зрењанина. Сомборци су били бољи ривал на паркету током првог полувремена. Први пут су повели (7:6) у 11. минуту, да би десетак минута касније имали су и шест голова (16:10) вишка. Ипак, попустили су последњих пар минута првог дела што су гости искористили и мини серијом 5:0 пришли на гол заостатка (16:15). Након десетак минута наставка Зрењанинци су повели (22:21). До краја утакмице је трајала резултатска клацкалица. Екипа из Зрењанина је два минута пре краја имала предност од два гола. Сомборци су изједначили у последњем минуту голом Сергеја Павловића, ипак, победа је на крају припала гостујућем тиму који су преко Врбашког постигли гол одлуке. У пораженом саставу Вељко Павловић је био најефикаснији са осам постигнутих голова, док су Браун, Душан Гајин и Сергеј Павловић по шест пута затресли мрежу противничког голмана. Далматинац је славио на гостовању против Путинаца. Гости су отворили утакмицу високим вођством 10:1. Након тога су први део игре рутински привели крају. У наставку меча Путинци су у једном моменту пришли на свега два гола заостатка, међутим нису имали снаге за потпуни преокрет. Страхиња Лежајић је био најефикаснији гостујући играч са седам погодака, док је Вучковић постигао један мање. Наредног викенда Далматинац дочекује ПИК Пригревицу, док ће Сомбор путовати у Јаша Томић. У трећелигашком дербију Кљајићево је убедљиво поразило бездански Графичар. Питање победника се ниједног момента није доводило у питање. Најбољи појединац утакмице био је домаћи играч Миле Драгаш са десет погодака, док је Никола Воркапић је постигао гол мање. На супротној страни Норберт Келе је био седмоструки стрелац за свој тим. У следећем колу Кљајићево дочекује Сивац 69/2, док је Графичар слободан.