Узбудљив викенд у Подручној фудбалској лиги Сомбор

sport

У Бачком Грачацу је у 21. колу Подручне фудбалске лиге Сомбор одигран дуел Борца и гостију из Црвенке. Домаћи фудбалери су одиграли готово савршено прво полувреме и на паузу су отишли са два гола предности. Посебно се у овом делу истакао најбољи стрелац Грачана, Бранко Ћук, који је постигао оба поготка за свој тим – у 26. и 40. минуту. У наставку су гости заиграли офанзивније и са два брза поготка Бабића (51. минута) и Јовановића (53. минут) су направили преокрет и утакмицу одвели у неизвесност. Борац који након примљених голова није више личио на тим из првог дела меча, у неколико наврата је спасавао и бод, мада треба рећи да су у самом финишу домаћи играчи пропустили и неколико изгледних прилика да дођу до победе. Утакмица је завршена резултатом 2:2.

С друге стране, у Каравукову је домаћи Полет савладао ЖАК 1:0 у дербију кола, док је Раднички 1918 из Раткова на свом терену био бољи од имењака из Сомбора 3:0, а оба резултата иду на руку Ратковчанима који воде борбу за друго место и пласман у бараж. Каравуковчани су славили против ЖАК-а голом Малиновића у 20. минуту и тако су помогли општинском ривалу.

Резултати осталих сусрета 21. кола: Борац 46 – Војводина 3:1, Русин – Липар 6:1, Будућност (Г) – Будућност (М) 0:1, Будућност (П) – Братство 2019 2:3 и Кордун – Наша звезда 1:0.

У наредном колу, у Црвенки се састају истоимени тим и ратковачки Раднички, Полет игра у Младенову са екипом Будућности, док Борац путује у Товаришево на мегдан екипи Војводине.