(ВИДЕО) Интернет зависност – превентива једини ефикасан лек

Predavanje

Данас је у згради ОШ „Жарко Зрењанин“ у Апатину, у организацији Друштва педагога физичке културе „Стефан Душан силни“, одржано предавање на тему зависности од интернета.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 025info (@025info_tv)


У препуној сали основношколци су имали прилику да из прве руке чују које их то опасности вребају на интернету:“Најопасније је то што нису спремни за садржај и оно што гледају на интернету не знају да селектују шта је ту корисно, шта ту није корисно, свој идентитет укратко никако не знају заштити“, рекао је професор Горан Мирић, један од предавача.

Колико су деца свесна свих опасности на интернету, појашњава професор Драган Растовац:“Моје мишљење је да деца само у подсвести имају нека разумевања о томе на који начин теже да постигну неке своје радозналости путем интернета. Не воде довољно рачуна о својој заштити“, рекао је Растовац.

Психолог Душко Бурсаћ истиче да је једини начин заштите од интернет зависности, превентива и то од најранијег доба детета:“Школе, па чак можда и предшколске установе, сад смо дошли и до тога да и вртићи имају ту улогу и обавезу, морају што чешће да информишу и децу и родитеље о свим тим опасностима које их чекају“, истакао је Бурсаћ.

Подсетимо, интернет зависност представља стање појединца у коме је употреба интернета постала доминантна животна активност која га изолује у односу на остале друштвене токове и која ствара негативне последице по њега и његову околину.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Тагови:

Најновије

error: Sadržaj je zaštićen. Copyright @ 025info.rs