Турски председник Редзеп Тајип Ердоган допутовао је јуче у Джеду, што је његов први долазак у Саудијску Арабију још од 2017. године, а што је договорено након интензивних напора регионалних ривала да поправе односе који су били затегнути последњих година, саопштила је његова канцеларија.
Ердоганова посета, за коју је његова канцеларија саопштила да је дошла на позив саудијског краља Салмана, означава кулминацију вишемесечних покушаја да се поправе везе, преноси Тањуг.




