На деоници аутопута Милош Велики, Љиг – Таково у смеру ка Такову у току су радови на одржавању, и саобраћај се одвија уз адекватну сигнализацију и опрему.
На аутопуту за Ниш у смеру Остружница – Орловача у тунелима Липак и Железник обавља се прање зидова тунела од 21. до 23. јула у периоду од 7 до 15 часова, и саобраћај се одвија слободном саобраћајном траком, саопштено је из ЈП Путеви Србије.
На путу Бор – Заграђе, у месту Слатина, до 01. септембра обављају се радови на поправци моста преко Борске реке, и саобраћај се преко моста одвија наизменичним пропуштањем возила уз помоћ семафорске сигнализације.
Због радова на поправци моста преко Црног Тимока на путу Селиште – Бор, до 01. септембра саобраћај се одвија једном саобраћајном траком наизменичним пропуштањем возила.
У току су и радови на проширењу наплатне станице Обреновац у смеру ка Београду, на аутопуту Милош Велики до 22. августа, радним данима у периоду од 8 до 16 часова, па се наизменично затварају траке за наплату путарине.
На релацији петља Ражањ – петља Појате, на аутопуту за Ниш до 1. септембра су радови на рехабилитацији коловоза и у зони радова је за саобраћај затворена лева коловозна трака у смеру Ниш – Београд.
Због радова на поправци моста преко канала Дунав – Тиса – Дунав на релацији Панчево – Вршац, код Влајковца је наизменично пропуштање возила.
На граничном прелазу Прешево на излазу, задржавање за путничка моторна возила је 90, а за аутобусе 60 минута, док је на граничном прелазу Гостун на излазу задржавање за путничка возила 40 минута.
На граничном прелазу Батровци на улазу, задржавање за путничка моторна возила је 90 минута.
На осталим граничним прелазима и наплатним станицама на ауто-путевима нема дужих задржавања за све категорије возила.
Из Путева Србије саветују да сви учесници у саобраћају, због своје безбедности и безбедности других учесника у саобраћају, поштују саобраћајне прописе и прилагоде брзину кретања условима на путу.




