Познати београдски сплав „Фристајлер“ почео је да тоне током дочека Нове године, а толико се накривио да је јутрос већ већим делом у води.
Како су испричали људи који су се затекли на месту инцидента, након одбројавања почели су да осећају да су им ноге и обућа мокри, а затим видели воду која је навирала у локал.
На гомили испред сплава су јакне које су остале, а около и флаше, као и остаци хране.
– Људи су покушавали да излазе и скачу једни преко других, није било упутства од обезбеђења. Дошло је до сукоба обезбеђења са гостима, један из мог друштва је учестоввоао. Сви су кренули по јакне у посебну просторију, обезбеђење је одмах на непотребан агресиван начин отерало све и нису нам дали јакне. Вратио сам се да нађем јакну, запрепастио сам се кад сам видео да су јакне ту, нико их није склонио, а сплав и даље тоне. Пробао сам да извучем што више јакни, вратио сам се три, четири пута у ту просторију и није безбедно уопште. Разочарао сам се како су одреаговали, да се излази само на један излаз, требало је другачије да се раагује ово није безбедно за хитне случајеве – испричао је младић за ТВ Прва који је јутрос дошао по своју јакну.
Незванично, сплав је потонуо, јер је на њему било више људи него што може да прими, а томе сведоче и бројни снимци из новогодишње ноћи који су објављени на друштвеним мрежама.
Како су очевици рекли, током дочека је била толика гужва да се једва дисало.
У Хитној помоћи кажу да није било теже повређених приликом инцидента. Неколико особа добило је помоћ због посекотина, а на лице места биле су упућене две екипе Хитне помоћи.
Полиција је евакуисала госте из тог клуба.




