Турски Бајкар испоручује дронове Кувајту у вредности од 370 милиона долара

Avion

Турска компанија Бајкар планира да испоручи одређени број наоружаних дронова Кувајту, у оквиру уговора вредног 370 милиона долара, саопштили су данас званичници те компаније.

Међународна потражња за Бајкаровим дроновима ТБ2 Бајрактар порасла је након што су се коришћени у сукобима у Сирији, Либији и Азербејџану, а интересовање је додатно скочило након што их је украјинска војска користила у борби против руских снаге, преноси Ројтерс.

„Уговор вредан 370 милиона долара потписан је са Министарством одбране Кувајта о извозу беспилотних летелица Бајрактар ТБ2“, саопштили су представници Бајкара, не наводећи колико и када ће дронова бити испоручено Кувајту.

„Бајкар је победио на конкурсу у конкуренцији неколико фирми из Америке, Европе и Кине, у процесу који траје од 2019. године“, наводи се у саопштењу.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Тагови:

Најновије

error: Sadržaj je zaštićen. Copyright @ 025info.rs