У цркви Срце Исусово одржан концерт озбиљне музике

Violina

У организацији Удружења „Франц Шпајзер“ и немачког Удружења „Адам Беренц“ у Апатину је, у цркви Срце Исусово, одржан концерт класичне музике, на коме су учествовали ђаци ОМШ „Стеван Христић“ и Градски хор „Јединство“. Осим тога, програм је употпунила учитељица Јованка Степановић, чије записе из прошлости и школских дана је публика могла да чује на овој јединственој манифестацији.

Никола Бујић, Данило Киш, Софија Ракић, Јелена Куриџа, Миа Бркљач, Невена Ђукић, Милица Вранеш и Тимеа Кнежевић су ученици који су својим наступима на различитим инструментима показали какве таленте негује апатинска ОМШ.

Удружење „Франц Шпајзер“ које је иницирало реализацију концерта активно је већ четири године, а како наводе, циљ им је да очувају традицију, културу, а баве се и еколошким и биолошким темама. Посебни су јер су оформили и први азил за инвазивне врсте корњача у читавој Србији.

Програм који је Удружење организовало Апатинцима у част био је веома посећен, па тако иако црква прима само 200 људи, интересовање је далеко прешло ту бројку.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Тагови:

Најновије

error: Sadržaj je zaštićen. Copyright @ 025info.rs