Фудбалери Радничког 1912 забележили су други тријумф у овогодишњем шампионату Српске лиге Војводине. Иако су из ФК „Нафтагас“ били за нијансу бољи ривал током првог полувремена, домаћи су у наставку сусрета заиграли много боље и конкретније, те им је било довољно свега седам минута за убедљив тријумф. Повели су „црвено – бели“ у 52. минуту поготком нападача Луке Јованића. Четири минута касније, Матијевић је одличном асистенцијом проиграо Антунића, који је матирао гостујућег голмана за 2:0. Три минута касније Ђорђе Глишовић поставља коначан резултат сусрета, 3:0. „Раднички 1912“ након два кола има максималних шест бодова, а наредног викенда, у дербију кола гостују у Оџацима екипи Текстилца.
Кулски Хајдук након прошлонедељне победе у Станишићу јуче је на домаћем терену ремизирао са Омладинцем из Нових Бановаца – 0:0.
ФК „Слога“ је забележила прву победу у Војвођанској лиги Север, победом над Крилом Крајине – 3:0. Повели су Чонопљанци голом Кемења, док је у наставку госте докусурио Милован Вукас са два поготка.
Представници Апатина забележили су победе. ФК „Братство“ је савладало Обилић из Змајева са 5:0, док је апатинска „Младост“ са 2:1 била боља од Радничког 1918 из Раткова.
Сомборски представници у ПФЛ Сомбор забележи су два пораза. Кордун је убедљиво поражен у Каравукову, резултатом 0:4, док је Жак минимално изгубио у Црвенки, 0:1.
Хајдук из Стапара ће на терен данас, гостујући у Обровцу, док ће екипа из Станишића бити гост у Шајкашу. Такође, данас се игра и комплетно друго коло МФЛ 1 лиге, а све утакмице се играју од 17 часова.




