Црвени крст Апатин и Први центар за обуку Војске Србије, уз подршку поливалентно-патронажне службе Дома здравља Апатин успешно су реализовали пројекат „Војни лекар на селу“. Пројекат је организован у викенд насељу „Вагони“ са циљем јачања сарадње цивилних и војних институција и унапређење здравствене заштите становништва.
Припадници Војске Србије и медицинско особље мештанима су омогућили основне здравствене прегледе и контроле, а присутни су могли да потпуно бесплатно провере крвни притисак, ниво шећера у крви, као и да обаве општи лекарски преглед и ЕКГ дијагностику.
На овај начин грађанима је омогућен лакши приступ превентивним здравственим услугама и саветима стручњака.
Из Црвеног крста Апатин истакли су да овакве активности имају велики значај за локалну заједницу, јер доприносе очувању здравља становништва, развоју хуманитарног рада и јачању сарадње између цивилног и војног сектора.




