Апатин ће у суботу, 27. јуна, бити домаћин Отвореног првенства Србије у даљинском пливању, које ће бити одржано на дунавцу код ресторана „Плава ружа“ у организацији Пливачког клуба „Делфин“.
Пријављивање учесника биће могуће на дан такмичења до 10 часова, док је за 10.30 предвиђена ревијална трка на 150 метара намењена најмлађим пливачима, узраста до 12 година.
Главни такмичарски програм почиње у 11 часова, а пливачи ће се надметати у дисциплинама на 1.000, 3.000 и 5.000 метара. Проглашење најуспешнијих такмичара и заједнички ручак за све учеснике планирани су за 14 часова.




