У оквиру програма 62. „Апатинских рибарских вечери“, у организацији Апатинског шаховског клуба „Вулкан Протектор“, одржано је Отворено првенство Апатина 2026 у убрзаном шаху. Турнир је окупио 28 шахиста из више градова Србије, који су одмерили снаге у девет кола по швајцарском систему.
На турниру, који је био пријављен код Светске шаховске федерације (ФИДЕ) због рејтинговања, играло се темпом од десет минута по играчу уз додатак од пет секунди по одиграном потезу.
Прво место освојио је Никола Скендеровић из Суботице са седам освојених поена. Исти број поена имао је и његов суграђанин Алекса Раднић, којем је припало друго место припало због слабијих додатних критеријума, док је трећепласирани био Андраш Шољмоши из Бајше са шест и по поена.
Признања су додељена и најуспешнијима у посебним категоријама. За најбољег омладинца проглашен је Јован Билић из Зрењанина, најуспешнији аматер био је Славко Раднић из Суботице, титулу најбоље шахисткиње понела је Маријана Билић из Зрењанина, док је међу ветеранима најбољи резултат остварио Милан Рогановић из Апатина.
Доделом пехара и признања најуспешнијим шахистима завршено је овогодишње Отворено првенство Апатина у убрзаном шаху.




