Амбасада Турске у Сирији наставила рад после 12 година

Turska

Турска државна застава подигнута је на згради турске амбасаде у Дамаску и активности амбасаде су настављене после 12 година, пренели су данас турски медији.

Актуелни турски амбасадор у Мауританији Бурхан Короглу именован је 12. децембра за привременог отправника послова амбасаде у Дамаску, а министар спољних послова Турске Хакан Фидан обавестио је амбасадора Короглуа о његовој новој функцији, преноси Анадолиа.

Амбасада Турске која се налази у дипломатској четврти Дамаска је за време бившег режима Башара ал Асада наставила да ради неко време након почетка конфликта у Сирији, али је 26. марта 2012. престала са свакодневним активностима.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Тагови:

Најновије

error: Sadržaj je zaštićen. Copyright @ 025info.rs