Апатин: Концерт поводом обележавања Дечије недеље

У оквиру обележавања Дечије недеље, у концертној сали Основне музичке школе „Стеван Христић“ у Апатину, биће одржан концерт камерне музике под симболичним називом „Кад порастем-бићу музичар“. Догађај је заказан за среду, 8. октобар, са почетком у 16 часова, а намењен је деци и њиховим родитељима.
Програм је настао као резултат заједничког рада наставнице Илоне Јанович и њених колега, који су желели да кроз музику прикажу колико уметност може бити инспирација најмлађима. Публика ће имати прилику да ужива у делима познатих композитора као што су Малцолм Арнолд, Цамилле Саинт-Саëнс, Wебстер, као и у савременом делу под називом „Техно-парада“.
На сцени ће се представити Сања Марић (флаута), Илона Јанович (кларинет) и Стефан Ракић (клавир), ученик класе др ум. Горана Маринковића.
Како истичу из Школе, циљ овог догађаја је да се код деце пробуди љубав према музици и уметности, те да им се покаже да музика може бити и игра, и надахнуће, и пут ка стваралаштву.
Улаз је бесплатан за све заинтересоване ученике и родитеље.

 

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Тагови:

Најновије

error: Sadržaj je zaštićen. Copyright @ 025info.rs