Без изненађења у Подгорици: Убедљива победа Црвене звезде за пласман у полуфинале АБА лиге

Košarka Crvena zvezda

Нису себи кошаркаши Црвене звезде дозволили још једно бледо издање, те су у другој утакмици четвртфинлане плеј-оф серије АдмиралБет АБА лиге славили против СЦ Дербија 92:77 (29:12, 28:22, 21:20, 23:14).

Најефикаснији у победничкој екипи био је Јаго Дос Сантос са 17 поена, док су га пратили Немања Недовић са 13 и Рокас Гиедраитис са 12. Са друге стране се истакао Матео Дрежњак са 19 поена, Никола Павлићевић је додао 13, а Лука Богавац 12. У редове екипе са Малог Калемегдана се на овој утакмици вратио и Никола Топић који је четири и по месеца био ван терена због повреде колена. Талентовани плејмејкер је уписао осам поена, два скока и асистенцију.

За разлику од дуела у Београду, црвено-бели су знатно боље отворили овај меч. Већ након седам и по минута игре су гости имали двоцифрену пренодст (21:10). Милош Теодосић је тројком у последњој секунди прве деонице дао до знања СЦ Дербију да ово неће бити иста утакмица као она од пре седам дана, а клуб са Малог Калемегдана је након 10 минута имао +17.

У другом периоду је домаћин заиграо нешто боље, а на прве везане поене Јанис Сферопулос је затражио тајм-аут. Након тога је Црвена звезда повратила стабилност у игри и до полувремена стекла чак 23 поена пренодсти.

Црвено-бели у трећој четвртини нису били на истом нивоу као у првом делу игре, али су успешно одбијали све налете СЦ Дербија да се врати у утакмицу и тако са великом предношћу ушли у завршних 10 минута.

Тим из Београда је одлично ушао у последњу деоници и са две тројке отишао на +28. Због тога је дошло до опуштања у редовима екипе са Малог Калемегдана, те је домаћин успео да ублажи пораз до краја утакмице.

Црвена звезда ће у полуфиналу играти против Меге која је избацила Цедевита Олимпију.