Чонопљанци ипак без пехара

Sport vizual

Фудбалери „Слоге“ нису успели да подигну пехар намењен победнику Подручног купа. Они су у финалном мечу поражени од српсколигаша из Бачке Паланке, након преокрета у другом полувремену. Након почетног испитивања снага домаћин је припретио у 19. минуту преко Милована Вукаса који је опробао шут искоса са леве стране са ивице казненог простора. Његов покушај, голман гостију Стајковић лако је „укротио“. Већ у следећем нападу гости узвраћају преко Влаисављевића. Штопер „Слоге“ Горан Кнежевић изгубио је лопту на својој половини терена, нападач гостију „сјурио“ се шеснаестерац, потом се спетљао, што је голмана Зорић искористио и покупио лопту. Пар минута касније, исти актери поново на сцени. Након неуспеле офсајд замке, Влаисављевић је побегао, ушао у казнени простор, шутирао, али је Зорић био на висини задатка и спречио вођство „Бачке“. Играо се 33. минут када су Чонопљанци казнили пропусте гостију. Рајчањи је шутирао са ивице казненог простора, лопта је ношена ветром променила правац, погодила пречку, одбила се на петерац, на њу је натрчао Пурић и главом је сместио у мрежу гостију за велику радост домаћег тима. Екипа из Бачке Паланке је припретила десет минута касније. Анђелковић је одлично извео слободњак са 17 – 18 метара, али је лопта је завршила на пречки. У четвртом минуту наставка Вукас је избио сам пред Стајковића, спетљао се лопта му је побегла, па је нова прилика остала неискоришћена. Паланчани су поравнали резултат у 64. минуту поготком Гојка Петовића. Потпуни преокрет догодио се двадесет минута касније, када је Стефан Тримановић савладао Зорића.
Извештај прочитајте ОВДЕ.
Екипа из Чонопље се окреће првенству и борби за улазак у виши ранг. За викенд их очекује меч са „Солунцем“, док ће екипа „Бачке“ наставити такмичење у Српској лиги Војводине гостовањем у Инђији другопласираном „Жељезничару“.