„Далматинац“ једини стигао до бодова

Rukomet

Рукометаши „Далматинца“ забележили су прву победу у плеј – офу Друге лиге Војводине. Риђичанци су протеклог викенда угостили састав Сенте. Након почетног вођства гостију, домаћи играчи су брзо успоставили контролу над игром и већ средином полувремена прешли су у вођство. Десет минута пре одласка на одмор на семафору је било +5 (10:5), да би првих пола часа игре заокружили вођством 16:9. Домаћин је у наставку имао и неколико пута двоцифрену предност (+10). На крају заслужена победа екипе из Риђице са 31:22. У победничком тиму Бранко Гарајски био је најбољи појединац са осам погодака
Трећи пораз у плеј – аут фази доживела је екипа „Сомбора“ која је изгубила на гостовању у Зрењанину. Домаћин је водио од првог до последњег минута те је сасвим заслужено уписао прве бодове доигравању. У гостујућем тиму истакао се Марко Веселовски са шест голова.
„Далматинац“ је шести тим плеј – офа, а „Сомбор“ последњи плеј – аута. Наредног викенда, „Далматинац“ гостује у Долову, док ће „Сомбор“ угостити екипу „Црепаје“.
Трећелигаши су доживели поразе. „Графичар“ је у окружном дербију поражен на домаћем терену од „Русина“ из Руског Крстура са 24:27 (13:12), док је „Кљајићево Чонопља“ у дербију кола поражено од лидера из Србобрана са 24:35 (10:15).
У следећем колу, „Кљајићево Чонопља“ гостује у Бочару, док ће Безданци пут Србобрана.