Dalmatinac siguran u derbiju

RK Dalmatinac

Сомборски рукометни дерби другог војвођанског ранга завршен је победом домаћег Далматинца. Резултатска неизвесност трајала је свега нешто више од десетак минута. Риђичанци тада убацују у “другу брзину” и серијом 9:2 одлазе на +8 (18:10). Предност су сачували до одласка на одмор. Други део екипа из Риђице отвара новом серијом 5:0 са којом одлази на 28:15, чиме је меч и одлучен. На крају коначних 47:32. Након четири одиграна меча Далматинац је на средини табеле са половичним учинком, док је Сомбор на зачељу табеле са свега једним бодом. У наредном колу Сомбор ће угостити Руму, док ће Далматинац путовати у Алибунар. У последњем рукометном рангу бездански Графичар је угостио и победио Сивац 69/2. Прво полувреме протекло је у неизвесности и резултатској клацкалици. Домаћин је други део меча отворио мини серијом 3:0, након које је стекао четири гола вишка (17:13) коју је сачувао до самог краја и заслужено уписао прва два бода. Граничар из Гакова свој меч четвртог кола са Русином још није одиграо, док је Кљајићево било слободно. Наредног викенда Графичар гостује Обилићу, док ће се у међусобном дуелу састати Кљајићево и Граничар.

Извештаји:

Далматинац – Сомбор 47:32 (23:15)

Седмерци: 1/3 (Далматинац). 2/2 (Сомбор).

Искључења: 10 минута (Далматинац). 10 минута (Сомбор).

Далматинац: Драгић, Војводић 5, Купрешанин 3, Гајин 6, Вагић 4, Лежајић 12, Граовац 2, Олујић, Гарајски 5, Половина, С. Мацура 3, Гардијан 6, Радмиловић, Ћујић, Рикало 1.

Сомбор: Браун 7, Тодоровић, В. Павловић 12, Зорић, Корил 1, Гајин, Везмар 2, Мјазга, Плећаш 1, Радосављевић 2, С. Павловић 5, Милићевић 1, Аћић 1.

Графичар – Сивац 69/2 – 27:24 (13:12)

Седмерци: 3/6 (Графичар). 1/3 (Сивац 69/2).

Искључења: 4 минута (Графичар). 8 минута (Сивац 69/2).

Графичар: Бајрами 1, Клинец, Драгојевић 12, Келе 3, Вичик, Крушковић, Шипош 2, Бајрами 2, Тотовић 1, Дадић, Ћупурдија 1, Стојановић 1, Матин 2, Леполт 2.

Сивац 69/2: Зељко, Попов 12, Калентић, Регојевић 1, Игњатов, Терзић 3, Перуничић, Чвокић, Рајић 2, Пушоња 3, Шљукић 3.