„Далматинац“ убедљив против „Сомбора“

Sport vizual

Сомборски рукометни дерби Друге лиге Војводине – група А између „Сомбора“ и „Далматинца“ завршен је победом гостујећег тима. Домаћин је имало благу иницијативу и минимално вођство до 14. минута утакмице. Након тога, гости преузимају примат на терену, а у финишу првих пола часа игре долазе и до предности од 11:14. Риђичанци одмах на старту другог полувремена појачавају ритам и серијом 5:1 одлазе на плус 7 (12:19). До краја утакмице су рутински меч привели крају. У победничком тиму, Бранко Гарајски је био најефикаснији играч са осам погодака, док су Милан Вагић и капитен Филип Граовац постигли по два мање. У супротном табору капитен Страхиња Аћић био је најбољи појединац са пет голова.
Регуларни део сезоне „Далматинац“ завршава на четвртом, а „Сомбор“ на последњем месту. Екипа из Риђице наставља такмичење у плеј – офу, а фењераш у плеј – ауту.
У последњем рукометном рангу, „Графичар“ и „Кљајићево – Чонопља“ започели су други део сезоне сигурним победама над „Борцем“ из Бачког Грачаца, односно „Обилићем“ из Новог Кнежевца. Екипа два села са нова три бода избила је другу позицију, док су Безданци остали на претпоследњем месту.
У наредном колу, „Кљајићево – Чонопља“ дочекује „Русин“ из Руског Крстура, док ће „Графичар2 одмерити снаге са „Обилићем“ из Новог Кнежевца.