Ђурић: Србија је снажна, слободна и отворена за бизнис

Đuric

Министар спољних послова Марко Ђурић изјавио је да је Србија данас у Паризу са Министарског састанака Глобалног партнерства за вештачку интелигенцију (ГПАИ) којем су присуствовали министри и други званичници из 40 земаља, послала снажну поруку да је јака, слободна и отворена за бизнис.

„Данас је овде у Паризу један феноменалан дан не само за српско-француске односе, већ много шире. Данас је у Паризу један феноменалан дан за промоцију Србије у свету“, рекао је Ђурић за Тањуг у Паризу где је заједно са министрима иностраних послова Француске Жан-Ноелом Бароом и Словачке Јурајем Бланаром, отворио Министарски састанак Глобалног партнерства за вештачку интелигенцију (ГПАИ).

Ђурић је изразио задовољство што је Србија данас пруисутна у, како је рекао, прелепом храму дипломатије Ке Д’ Орсеју, једном од глобланих центара дипломатије у чијој једној од сала је 1950. године направљен први корак ка Заједници за угаљ и челик и стварању Европске уније и у једном таквом седишту заједно са француском и словачком пријатељским земљама председава глобалним партнерством за вештачку интелигенцију.

„И ми данас овде из срца Париза шаљемо снажну поруку да је Србија јака, да је Србија слободна и да је Србија отворена за бизнис“, рекао је Ђурић.

Шеф српске дипломатије нагласио је да је Србија земља која има шта да каже када је реч о науци и технологији.

„Наша земља је 2017. године руковођена визијом тадашње владе – председника Вучића, госпође Брнабић усвојила програм за е-говернмент. 2019. смо усвојили прву Националну стратегију за вештачку интелигенцију, а ове године другу од 2025. до 2030. Србија има и институт за вештачку интелигенцију и 110.000 запослених људи у ИТ сектору што нама даје сјајну полазну основу заједно са овим председавањем глобалним партнерством за вештачку интелигенцију да се профилишемо као једна од нација које су пионири у развоју нових технологија“, навео је Ђурић.

Нагласио да је то важно за џеп сваког грађанина Србије, то је важно за будућност сваког детета у Србији, то је важно за српске универзитете, за академску заједницу.

„Зато сам веома срећан што је и као резултат изузетног односа председника Вучића и председника Макрона Србија доживела ту част да у овом храму дипломатије председава глобалним партнерством за вештачку интелигенцију заједно са Француском и Словачком“, навео је Ђурић.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Тагови:

Најновије

error: Sadržaj je zaštićen. Copyright @ 025info.rs
Претрага
Close this search box.