Џокер „пао“ у Новом Саду

Dzoker Novi Sad

Војводина мтс – Џокер 96:92 (Q1 – 20:22, Q2 – 28:17, Q3 – 25:20, Q4 – 23:33).

Дерби меч 23. кола АдмиралБет КЛС између водеће Војводине мтс и сомборског Џокера оправдао је очекивања. Гости бољи током првих десет минута. Имали су предност од старта меча, у једном моменту је било и плус 8 (9:17), међутим, лидер успева да у финишу смањи на само посед заостатка. Одмах на старту друге четвртине преокрет. Новосађани поготком Ашћерића поравнавању, да би потом Ракичевић и Савић погодили тројке за вођство 28:22. Гости су узвратили преко Југовића, Милина и Брбаклића. Пет минута пре одласка на одмор Бањац погађа две тројке за ново вођство првог тима лиге 38:32. До великом одмора предност је порасла на +9 (48:39). Почетком другог полувремена Џокеровци успевају да држе прикључак (56:54) захваљујући Дејвису (7) и Симонсу (2). Уследио је експресни одговор водећег тима лиге који је пред улазак у последњи део меча ушао са +14 (73:59). У 33. минуту сусрета било је и максималних +20 (81:61). У последњих 120 секунди Џокер је успео да ублажи пораз, пре свега захваљујући тројкама Дејвиса (две), Југовић и Капетановић. Најбољи појединац сусрета био је Рашун Дејвис са 28 поена и шест асистенција. Испратио га је Закари Симонс са 25 поена, 20 скокова и три асистенције. Одличан је био и Алекса Југовић са 14 поена и 11 успешних додавања. Милин је постигао 13 поена, Капетановић 7, а Брбаклић 5. У победничком тиму Савић је меч завршио са 18, а Вучетић са 14 поена. Упркос поразу Сомборци су остали на шестој позицији на табели са 36 бодова. У наредном колу у Сомбору ће гостовати другопласирани суботички Спартак.