„Хајдук“ изненадио „Бајшу“; „Слога“ победила „Херцеговац“

sport vizual

Сомборски представници у Војвођанском рангу одиграли су мечеве 19. кола. Екипа стапарског „Хајдука“ гостовала је у Бајши, а дерби је припао гостима. Стапарци су повели поготком Митра Куцурског у последњим тренуцима првог полувремена. Поравнање је стигло у 74. минуту. Милош Маринковић је затресао мрежу голмана Рашете. Пет минута касније, домаћин је остао без једног играча у пољу, пошто је из игре искључен Јакша Кривокапић. Само два минута касније стигла је казна. Душан Сретић погодио је за ново вођство гостију. У последњих десетак минута гости су покушавали да стигну до изједначење, али без успеха. Утакмица је обиловала грубостима и неспортским понашањем оба тима. Показано је укупно 11 жутих картона (три домаћем и осам гостујућем тиму).
Водећа „Слога“, као и претходног викенда, свој меч одиграла је на Градском стадиону у Сомбору, где је угостила састав „Херцеговца“ из Гајдобре. Чонопљанци су наставили серију позитивних резултата. Головима Милана Радосављевића у првом и Милована Вукаса у другом полувремену, забележили су шесту првенствену победу у седам последњих утакмица. Гости су ублажили пораз поготком Николе Лаковића. Овом победом, „Слога“ је задржала три бода више у односу на другопласирани „Врбас“ који је славио (2:0) над „Препородом“.
„Прштало“ је и у Апатину, где су снаге одмерили „Младост Апа“ и „Раванград 2018“. Апатинци су повели у 24. минуту сусрета поготком Аљоше Јововића. Десет минута касније, Алекса Сапожниченко је поравнао резултат, да би у шестом минуту наставка Вукан Поповић потпуно преокрет резултат. Двадесет минута пре истека регуларног дела гости остају са играчем мање, пошто је Вељко Петрић морао на „хлађење“. Ни то није пуно помогло Апатинцима који су мучили. У деветом минуту надокнаде времена главни судија Немања Кузмановић показао је на „белу тачку“ у корист „Младости“, а сигуран реализатор најстроже казне био је искусни резервиста Никола Штрбац. Три минута касније (102. минута) Аљоша Јововић постиже свој други погодак на мечу за коначних 3:2 у корист домаћег тима.
У преосталом мечу суботњег програма, суботичка „Бачка 1901“ минимално је поразила „Младост“ из Турије
Наредног викенда, „Раванград 2018“ ће угостити директног конкурента у борби за опстанак „Младост“ из Бачког Петровца, „Хајдук“ дочекује „Бачку 1901“, док ће „Слога“ гостовати екипи „Солунца“.