Кина прави струју уз помоћ месечевих мена и сунца

Talas

Прва кинеска комбинована електрана на плиму и осеку и соларну енергију почела је да испоручује струју у мрежу. Елекрана се налази у дистрикту Јиангксиа (Jiangxia) на острву Хебеј у НР Кини.

Медији су били надахнути у опису електране : „Сунце и месец раде заједно како би генерисали енергију и изнад и испод таласа.”

Енергија плиме и осеке је форма хидроенергије која искориштава кретања воде, а која се догађају због месечевих мена (плима и осека), односно спуштања и дизања у нивоа мора. Енергија плиме и осеке се ствара захваљујући генераторима који су уствари велике подводне турбине постављене у подручја с великим морским менама. Генертори су дизајнирани тако да ухвате кинетичко кретање надирућих морских мена, како би се створила електрична енергија. Енергија плиме и осеке има огроман потенцијал за будуће енергетске пројекте, понајвише због огромних површина светских океана.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Тагови:

Најновије

error: Sadržaj je zaštićen. Copyright @ 025info.rs