Светски дан заштите животне средине обележава се данас, 5. јуна, кроз разне активности и кампање, са циљем скретања пажње јавности на бројне еколошке проблеме и потребу очувања средине у којој живимо. Традиционално, овај дан обележава се у свим насељеним местима општине Кула, у сарадњи са комуналним предузећима. У парку у Кули, обележен је у сарадњи Предшколске установе „Бамби“ и Јавног комуналног предузећа „Комуналац“.
Деца су осликавала жардињере и фонтану, садила су цвеће и забављала се са својим васпитачима, а по речима директорке ПУ „Бамби“, Снежане Булатовић, ово је прилика да се људима скрене пажња на важност очувања планете Земље и да се код њих пробуди еколошка свест коју они, у вртићима, настоје да развијају код деце од раног узраста.
„Данас је прилика да изађемо у јавност и да скренемо пажњу на важност очувања животне средине. У Кули смо у парку, у сарадњи са ЈКП ,,Комуналац“, али се ово дешава и у свим осталим насељеним местима, у сарадњи са осталим комуналним предузећима. Данас желимо да скренемо пажњу људима да је важно да чувамо нашу планету Земљу и да пробудимо еколошку свест, а пошто од раног узраста то развијамо свакога дана, а не само када су неки посебни датуми, важно је да се то настави у породицама, даље у школи, па ћемо ваљда једног дана стићи до тога да планета поново буде здрава и да нам свима буде добра“, рекла је Булатовић
Директор Јавног комуналног предузећа „Комуналац“, Марко Пешић, истакао је да је обележавање овог дана већ постала традиција и да се труде да науче малишане како се чува средина у којој живе. Он је најавио важан пројекат – изградњу регионалне депоније која ће решити проблем отпада на територији општине Кула.
„Већ је постала традиција да Јавно комунално предузеће ,,Комуналац“ и ПУ ,,Бамби“ обележавају Светски дан заштите животне средине и овом приликом бих се још једном захвалио директорици Снежани Булатовић. Сваке године радимо на едукацији младих и показујемо им како се то чува наша околина и шта Јавно комунално предузеће ради током године, који су наши пројекти и шта планирамо да радимо. Данас се налазимо у парку где деца осликавају жардињере и фонтану и проводе дан у природи. ЈКП „Комуналац“ из године у годину наставља да ради на заштити животне средине. Један од најбитнијих пројеката је регионална депонија у Сомбору, тако да ће сав отпад са територије општине Кула бити транспортован тамо и самим тим ћемо поспешити да што мање отпада буде у Кули, а сав отпад који се однесе тамо биће рециклиран. Радимо на томе да поспешимо заштиту животне средине и овде смо да малишане научимо како то треба да изгледа“, закључио је Пешић.
Кула: ПУ „Бамби“ и ЈКП обележили Светски дан заштите животне средине
- Извор: Q media
- Датум: 05.06.2024

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Тагови:
Најновије
- 18.07.2025
- Редакција
- 18.07.2025
- Редакција
- 18.07.2025
- Редакција
- 18.07.2025
- Редакција
- 18.07.2025
- Редакција
- 18.07.2025
- Редакција
- 18.07.2025
- Редакција
- 18.07.2025
- Редакција
- 18.07.2025
- Редакција
- 18.07.2025
- Редакција