Михаела Мариа Хорват светска шампионка у фитнесу

Протеклог викенда, у Чачку је одржано Светско првенство у фитнесу за децу до 15. година. У конкуренцији преко 500 такмичара из 20 земаља света биле су и младе „Фигурице“ из Сомбора.
Боје Србије бранило је седам такмичарки Спортског клуба „Фигура“ из Сомбора које су у веома јакој конкуренцији освојиле пет медаља. Највише успеха имала је Михаела Мариа Хорват, која је освојила две златне медаље у конкуренцији девет и десет година. У истој конкуренцији, Јована Свилар је освојила сребро. Дуња Чичовачки је такође заузела друго место, али у конкуренцији девојчица од осам година. Последњу медаљу освојила је Калина Дошен (2014) у дисциплини фитнес агилитy.
Чланице „Фигуре“ биле су под надзором тренерке, Драгане Пезељ.
Светско првенство у фитнесу се организовало под покровитељством Министарства спорта и Града Чачка.