Неће Динко Грухоњић рећи где је Војводина, народ ће се питати! Вучевић у Жабљу – нема прелазне владе ни експертске, само српска влада

Vucevic

Српска напредна странка одржала је трибину у Жабљу на којој су се обратили Миленко Јованов и председник Српске напредне странке Милош Вучевић.

Обраћање председника Милоша Вучевића

– Нама је држава нападнута. Ово нема никакве везе са погинулима у Новом саду. То сте могли јуче да видите.

Неће Динко Грухоњић рећи где је Војводина, народ ће се питати! Вучевић у Жабљу – нема прелазне владе ни експертске, само српска влада
Тањуг/Ненад Михајловић
– Боље је него што је било. И ми морамо да разумемо ове протесте. Има њуди који мисле да неке ствари могу бити боље. Нису сви на протестима злонамерни, рекао је Вучевић.

– Морају ствари да се поставе чисто и јасно. Нико више не спомиње ту трагедију, већ се прави весеље. Замолићу грађане Жабља и Чуруга, да се борите за своју општину и да се не плашите. Једина смо држава која није увела санкције Русији. Морамо још више да радимо, да засучемо рукаве и да будемо мрави који раде, и ови што протестују живе десет пута боље него раније. Путују десет пута више, нагласио је Вучевић.

– Не заборавите, власт се може добити само на изборима!

– Не могу да нам отму државу – нагласио је Вучевић.

– Као што је рекао председник Вучић: Никада неће дати мандат за прелазну владу. Нема прелазне владе.

– Недамо Војводину! Неће нама Динко Глухоњић причати о Војводини, народ ће се питати за Војводину, за Војводину у Србији! Нема предаје! Да се боримо и да радимо! Проћи ће тмурни дани, проћиће олуја. Биће боље – поручио је Вучевић.

Обраћање Миленка Јованова

Шеф посланичке групе СНС казао је да у сали и испред ње има око 300 људи, а да мало даље има њих 20.

– И сада нас 300 морамо да се склонимо да би они могли да праве циркус? Ја бих највише волео када би тако могло, али морамо да будемо паметни и да чувамо своју земљу – указао је Јованов.

– Да би смо сачували Србију, паметнији мора да попусти, рекао је Јованов. Они који су ово започели, започели су са идејом да се побијемо, додао је.

– Оно што је најважније, што је порука председника Александра Вучића, нема прелазне владе, нема експертске владе, само српска влада! Они хоће сукоб, ми нећемо сукоб – каже Јованов.

Како је казао, постоје извесне групације којима је циљ да Србија стане.

Јованов је подсетио на јучерашњи циркус у Новом Саду.

– Питање које они отварају сада је питање Војводине. Мени је срамота да мени и вама Динко Грухоњић објашњава шта је Војводина. Нека он објасни како су они замислили да одвоје Војводину од Србије. Ни Чанак није одвајао Лику, ни Динко није одвајао РС, али овде хоће да одвоје – каже Јованов.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Тагови:

Најновије

error: Sadržaj je zaštićen. Copyright @ 025info.rs
Претрага
Close this search box.