Нови удар птице у авион: Летелица компаније „Хоризон аир“ морала да се врати у Енкориџ

Letelica

Авион америчке компаније „Хоризон аир“ који је полетео из Енкориџа за Фербенкс на Аљасци, био је приморан да се врати на почетну локацију након што је орао ударио у летелицу, пренео је „НБЦ Неwс“.

Компанија „Аласка Аирлинес-а“, чија је Хоризон подружница, саопштила је да се прошле недеље авион вратио у Енкориџ након што је посада пријавила удар птица.

Лет се окренуо и вратио у Енкориџ око 30 минута касније, а тај лет обично траје око сат времена.

“Капетан и копилот су обучени за ове ситуације и безбедно су слетели авион без икаквих проблема. Није проглашено ванредно стање“, саопштила је авиокомпанија.

Авион се вратио на капију, а путници су смештени у други авион за Фербенкс.

Авиокомпанија је саопштила да је летелица уклоњена из употребе ради инспекције, али је од тада враћена у употребу.

Ово саопштење долази након несреће јужнокорејског авиона, у којој је погинуло 179 људи, за коју се сматра да је била изазвана ударом птице у летелицу.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Тагови:

Најновије

error: Sadržaj je zaštićen. Copyright @ 025info.rs
Претрага
Close this search box.