Обележен век стоног тениса у Сомбору

Обележен век стоног тениса у Сомбору

Поводом обележавања јубилеја, једног века постојања стоног тениса у Србији, протеклог викенда, одржан је трећи по реду турнир Прве лиге за мушкарце и жене у организацији Стонотениског савеза Србије. Управо је Сомбор град у коме је по први пут почетком 1925. године заигран овај спорт у нашој земљи и где су основани неки од првих клубова, те се због тога сматра колевком стоног тениса у Србији.
Испред локалне самоуправе догађај је обишао члан Градског већа за област спорта, деце и омладине, Огњен Андринчин, који је пожелео учесницима добродошлицу у Сомбор. Турнир је посетио и председник Стонотениског савеза Србије Предраг Ничић, који је овом приликом уручио захвалнице Андинчину и председнику Стонотениског савеза Војводине Милану Станићу.
Турнир је организован у Градској хали „Мостонга“ и у њему је учешће узело 12 екипа у мушкој и исто толико екипа у женској конкуренцији.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Тагови:

Најновије

error: Sadržaj je zaštićen. Copyright @ 025info.rs