У просторијама ХКУД Владимир Назор одржан је 16. по реду „Божићни шаховски турнир“, који је окупио двадесетак љубитеља древне игре из Сомбора и околине.
Турнир је протекао у спортској и празничној атмосфери, уз велику неизвесност до самог краја. После узбудљивог последњег кола, победнички пехар припао је најмлађем учеснику, Урошу Раданову, који је показао завидну концентрацију и такмичарски дух. Друго место освојио је Иван Иванчев, док је трећу позицију заузео искусни Зоран Чота.
Уочи завршних партија, посебну пажњу привукли су млађи чланови „Назора“, који су одиграли неколико међусобних сусрета у изузетно добрим условима, налик онима на знатно већим такмичењима. Тиме је још једном истакнута посвећеност организатора раду са младима и развоју шаха.
Завршницу турнира обележила је симултанка на осам табли, у којој је Јосип Ивкић остварио победу резултатом 4,5 : 3,5. Дружење учесника након такмичарског дела заокружило је још једно успешно издање традиционалног божићног шаховског сусрета у Сомбору.



