Одржана редовна седница Штаба за ванредне ситуације општине Кула

Miljanic

У Свечаној сали Скупштине општине Кула одржана је редовна седница Штаба за ванредне ситуације општине Кула. Седницом је председавао командант Штаба, Дамјан Миљанић, а на Дневном реду нашле су се следеће тачке: Годишњи Извештај о раду општинског Штаба за ванредне ситуације за 2024. годину, Утврђивање стања склоништа на територији општине Кула, Разматрање стања ситуације поводом проглашења зоне заразе афричке куге свиња и птичијег грипа на територији Западнобачког управног округа, Стање зимске службе на територији општине Кула и Питања и предлози.
Говорећи о овој седници, председник општине Кула и командант Штаба за ванредне ситуације, Дамјан Миљанић, истакао је да је једна од важнијих тема свакако јача превентива и строжа контрола поводом појаве заразних болести животиња у округу којем општина Кула административно припада. Такође, Миљанић је информисао присутне да је тим са Грађевинског факултета урадио пројектну документацију за пројекат санације дела Телечке косе и да ће један од приоритета бити решавање финансијске конструкције и након тога реализација тог пројекта.
„Пре свега, констатовано је постојање птичијег грипа на територији општине Апатин. То уједно значи да и на територији наше општине уводимо превентивне мере и много строжију контролу. Сваки пут у ово доба године дешава се да птице обољевају, и то се најчешће констатује код лабудова. Превентивним мерама до сада наша општина је била заштићена од тих врста болести и та пракса остаје и убудуће. Такође, у ловишту у Оџацима констатовано је присуство афричке куге код дивљих свиња. На срећу, то ловиште је ограђено, ситуација се прати и предузете су све превентивне мере. Једна од тема која је била на Дневном реду јесте санирање брега Телечке косе. Иако је то проблем који је на овим просторима присутан више од пола века, посебно од како је интензивирана градња на том потезу, до сада није постојала ниједна урађена студија, идејно решење или пројектна документација, већ се то сводило на усмена решења и нереализоване идеје. Ипак, прошле године један тим професора са Грађевинског факултета по први пут је урадио пројектну документацију везану за санацију једног дела брега, урађена је грађевинска дозвола и вредност радова је негде око 50 милиона динара и у наредном периоду ћемо се бавити обезбеђивањем средстава и да се крене у реализацију те санације“, поручио је Миљанић.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Тагови:

Најновије

error: Sadržaj je zaštićen. Copyright @ 025info.rs
Претрага
Close this search box.