Погачар и Брковић предводе блокадерско дивљање у Врбасу: Летело камење на грађане и полицију!

Haos

Врбас је вечерас постао поприште бруталног насиља које су изазвали предводници блокадерског покрета – Миран Погачар и Брајан Брковић.

Њих двојица, познати по сепаратистичким ставовима и отвореним нападима на Србију, предводили су руљу која је покушала да изазове хаос испред просторија Српске напредне странке.

Према изјавама очевидаца и потврди из полиције, према грађанима који су мирно стајали у одбрани просторија СНС, као и према припадницима МУП-а, летеле су каменице, флаше и други предмети. Хаос траје сатима, а у метежу има повређених и међу грађанима и међу полицајцима.

 

Ова агресија још једном је показала право лице тзв. „протеста“ – уместо демократског изражавања мишљења, на улицама гледамо организовано насиље, деструкцију и покушај застрашивања грађана.

Погачар и Брковић, које јавност памти по сепаратистичким иступима и сарадњи са антисрпским круговима, вечерас су јасно показали да им је циљ изазивање нереда и дестабилизација државе, а не никаква „борба за слободу“.

Њихова реторика и понашање потпуно су разголитили праву агенду блокадерског покрета – рушење институција и удар на мир и безбедност Србије.

Грађани Врбаса поручују да неће дозволити да њихов град постане таоц политичких авантуриста, док надлежни органи најављују процесуирање свих одговорних за вечерашње дивљање.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Тагови:

Најновије

error: Sadržaj je zaštićen. Copyright @ 025info.rs