Припадници генерације З имају опуштенији став према вожњи и конзумирању алколхола

Pripadnici-generacije-Z-imaju-opus?teniji-stav-prema-voz?nji-i-konzumiranju-alkolhola-

Припадници генерације З имају опуштенији став према вожњи и конзумирању алколхола, показује најновије истраживање спроведено у Великој Британији.

Како је показала анкета, само 64 одсто особа рођених од 1997. до 2012. сматра да не треба возити и пити алкохол, док код осталих генерација тај проценат износи 83 одсто, преноси Тајмс.

Истовремено, истраживање је показало да 37 одсто испитаника из редова генерације З мисли да је друштвено прихватљиво сести за волан ако је прекорачен дозвољени ниво алкохола у крви, док је код осталих анкетираних тај проценат само 21 одсто.

Истраживање је објављено у тренутку док се очекује опсежна стратегија безбедности на путевима британске владе у оквиру које ће бити смањен дозвољени ниво алкохола у крви, наводи лист.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Тагови:

Најновије

error: Sadržaj je zaštićen. Copyright @ 025info.rs