Скоро 1.500 особа је зараобљено, а евакуисано је 248 особа због великих поплава у централном делу Италије.
У региону Емилија Ромања је на снази црвени метеоаларм, док је у Тоскани жуто упозорење, а најкритичнија ситуација је у општини Ваља, преноси Раи.
Водостај реке Арно је значајно порастао, због чега је дошло до поплава, а званичници упозоравају на ризик од изливања реке Ламоне у Фаенци.
У појединим централним општинама су затворене школе и цркве, оштећено је неколико железничких линија, а утакмица Пиза-Мантова одложена је за сутра.
Власти су у петак издале црвено упозорење у Тоскани и Емилији-Ромањи због бујица које су довеле до поплава и клизишта, док су умеренија упозорења издата у другим регијама централне Италије.