Ватерполисткиње Србије победиле Немачку и играће за девето место на ЕП против Израела

Vaterpolo žene

Ватерполисткиње Србије победиле су у Ајндховену селекцију Немачке резултатом 12:11 (5:1, 2:4, 3:5, 2:1) у мечу за пласман од деветог до 12. места на Европском првенству.

Српске ватерполисткиње, које са клупе рпедводи Драгана Ивковић, одлично су почеле меч, па су већ после осам минута игре водиле са 5:1. Ту предност су одржавале до средине другог периода, када је уследио пад у игри и серија Немица од три гола (6:5). Серију је прекинула Јована Радоњић голом за 7:5, колико је било на полувремену.

Опет је Немачка заиграла боље и у наставку је стигла до потпуног преокрета (8:7). Играло се гол за гол, потом је и Србија преокренула а са два гола капитена, Наде Мандић, у последњој четвртини је дошла до победе. У последњем минуту је Немачка смањила, имала је напад и за изједначење, али је резултат остао непромењен.

По два гола за Србију постигле су Ања Швец, Ана Милићевић, Јована Радоњић, Нада Мандић и Христина Илић. У репрезентацији Немачке најбоља је била Синиа Плоц, која је постигла четири гола.

Србија ће у четвртак од 13.30 часова играти за девето место на ЕП против колегиница из Израела које су победиле Чешку 18:5.

Српске репрезентативке су прошле релативно лако групну фазу са три победе, али су у осмини финала биле елиминисане од Хрватске иако су у већем делу меча биле у предности, али су поклекле у финишу.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Тагови:

Најновије

error: Sadržaj je zaštićen. Copyright @ 025info.rs
Претрага
Close this search box.