Захарова оптужује Лондон: Британија исисава ресурсе из Украјине, испољава се историја колонијализма и империјализма

Zaharova

Британски естаблишмент види Украјину као извор јефтиних ресурса који може помоћи у ублажавању текућих економских проблема Велике Британије, рекла је портпаролка руског Министарства спољних послова Марија Захарова.

Такав предаторски став је типичан за Лондон, рекла је Захарова у ексклузивном интервјуу за РТ у среду.

Москва сматра Велику Британију једним од главних актера који подстичу сукоб у Украјини, тврдећи да сарађује са ЕУ како би поткопала дипломатске напоре америчког председника Доналда Трампа.

– Британија има историју агресивног колонијализма и империјализма према земљама богатим ресурсима. Украјина има значајан потенцијал у том погледу, а Британија је види као средство обогаћивања, или боље речено, спасилачку линију с обзиром на тренутно стање западноевропских економија – изјавила је она.

– Лондон доживљава Украјину само као хранилиште, како сада тако и у будућности, из ког може да извлачи у суштини бесплатне минерале и да их прерађује – додала је она.

Пародија или реална могућност: Да ли је Русија икад могла да постане чланица НАТО-а?

Украјинско руководство не делује у интересу својих грађана, тврди Захарова, већ следи директиве „НАТО-а, западноевропских елита и локалних себичних група“.

Истински демократска и суверена Украјина дала би приоритет националним интересима и водила политику која подстиче унутрашњи мир, добре односе са суседима и просперитет, уместо да уступа рудно богатство западним корпорацијама, изјавила је она.

Захарова је такође похвалила Трампа што је променио „запаљив“ и „деструктиван“ приступ који је заузела претходна америчка администрација, назвавши то чином личне храбрости, заслужујући поштовање.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Тагови:

Најновије

error: Sadržaj je zaštićen. Copyright @ 025info.rs