Звезда се мучила са ФМП-ом: Пантери показали зубе у Пиониру, али онда је на сцену ступио МВП!

Crvena zvezda

Кошаркаши Црвене звезде савладали су ФМП резултатом 97:87 у првом мечу полуфиналне серије Суперлиге Србије.

Одлично су домаћи отворили сусрет у дворани „Александар Николић“. Јаго дос Сантос је са чак три тројке стигао до брзих 9 поена. Имала је Звезда двоцифрену предност све до финиша друге деонице када је ФМП преко Јована Новака и Матица Ребеца стигао на само -3 (45:42).

Наставили су Пантери са одличном игром и у наставку меча. Имали су пулени Саше Никитовића средином треће четвртине и предност од 57:55, али онда се поново „упалио“ омалени Јаго. МВП финала АдмиралБет АБА лиге је убацио шест узастопних поена за 61:57, након његове минијатуре, повратка за госте из Железника није било.

У последњих 10 минута Црвена звезда је подигла свој ниво игре. Четири минута пре краја видели смо и максималних +17 (90:73). До краја меча ФМП је ублажио пораз – 97:87.

Најефикаснији у победничком табору били су Јаго Дос Сантос са 25 поена уз 6 асистенција, Лука Митровић је уписао дабл-дабл учинак од 15 поена и десет скокова. Прилику је на крају меча добио и млађани Андреј Костић.

На другој страни су се истакли Матић Ребец са 16, Алекса Степановић са 15 постигнутих поена и Јован Новак који је убацио 12 уз пет асистенција.

Друга утакмица полуфиналне серије на програму је у понедељак од 20 часова. Пласман у финале обезбедиће екипа која прва стигне до две победе.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

40. минут – У самом финишу меча у листу стрелаца уписао се и млади Костић – 97:87.

38. минут – Овде је све готово. Актуелни шампион искусно приводи утакмицу крају упркос серији од 4 узастопна поена гостију – 90:77.

36. минут – Убедљивих неколико минута Звезде које крунише Далибор Илић поготком за три – 90:73

34. минут – Лазаревић гази линију за три, ипак су само два поена за крило црвено-белих – 83:71.

32. минут – Серија од 10:2 на крилима Теодосића који је убацио две тројке. Осетна предност на страни домаћина – 81:67.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

30. минут – ФМП је имао одличне тренутке у трећој деоници. Пантери су први пут на мечу стигли до вођства, али је МВП финала АдмиралБет АБА лиге Јаго показао свој квалитет. Пред улазак у последњи кватрал домаћин има предност од 70:65.

28. минут – Шест узастопних поена Јага дос Сантоса! Звезда на крилима Бразилца стиже до нове пренодсти – 61:57.

26. минут – Одлична игра ФМП-а и преокрет преко Јована Новака. Плејмејкер је погодио за три, у његовом стилу, с једне ноге – 55:57.

24. минут – Давидовац је погодио за три, а онда је Јаго са слободних бацања за +5. Међутим, Степановић атрактивно закуцава и спушта на 54:51.

22. минут – Кош за кош на старту треће деоница, а онда је ФМП стигао до изједначења преко Кузмића – 49:49.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

20. минут – Јован Новак је разиграо своје саиграче. ФМП се разиграо у завршници полувремена и тако стигао на само -3. Црвено-бели након 20 минута имају предност од 45:42. Недовић је са 12 поена најефикаснији код домаћина, Пантере предводи Степановић са 9.

18. минут – Неколико минута без поена Звезде прекинуо је Недовић за пет узастопних поена. Поново актуелни шампион има двоцифрену предност – 43:33.

16. минут – ФМП са две тројке у кратком интервали спушта предност црвено-белих на „само“ +10 – 38:28

14. минут – Шарановић је искористио неозбиљност Теодосића у одбрани. Ребец је из аута упослио младог играча који је поред искусног плеја погодио за три – 35:20.

12. минут – Теодосић је узео ствар у своје руке. Прво погодак са полудистанце, а онда и феноменална асистенција за Митровића. Са друге стране прецизни су били Новак и Суботић – 31:17

ПРВА ЧЕТВРТИНА

10. минут – Одлична прва деоница Звезде – 27:13. Контролисали су изабраници Јаниса Сферопулоса ситуацију од самог старта меча. Јаго дос Сантос је најефикаснији појединац са 9 поена.

8. минут – Неколико лоших напада са обе стране. Имао је Суботић 2+1, али је промашио слободно бацање – 23:11.

6. минут – Рафална паљба Звезде! Јаго је погодио далеку тројку од таблу, а онда је Боломбој поготком у стилу Принтезиса одушевио све у дворани. ФМП је одговорио Симовића. Ипак, већ сада црвено-бели имају осетну предност – 21:9.

4. минут – И Боломбој погађа са дистанце. Црвено-бели искључиво погађају за три – 12:4

2. минут – Одличан почетак домаћина. Јаго дос Сантос и Недовић су донели предност од 9:4. Саша Никитовић је затражио тајм-аут.

Јанис Сферопулос позива на опрез

– Играмо прву утакмицу полуфинала Српске лиге. Прва ствар коју морамо да урадимо је да окренемо нови лист и страницу наше књиге. Изузетно поштујемо екипу ФМП-а знамо да имају екстра мотивацију. Зато морамо да будемо врло концентрисани, да се држимо нашег плана и играмо нашу игру – рекао је грчки тренер.